❣️Як розвивати у дитини навички спілкування 👼👶
Часто помічаємо, що у сучасному світі діти стали менш комунікабельними. Їм цікавіше поринати у себе, проводити час у гаджетах, а не серед однолітків, соціальні мережі поступово спотворюють уявлення дітей про норми та якість спілкування.
Для того щоб розвинути навички спілкування у дітей, сприяти формуванню вміння вільно знаходити контакт із будь-яким співрозмовником, чітко формулювати думки та підбирати доцільні ситуації слова, ми пропонуємо батькам наступні кроки для застосування змалечку:
✅ Спілкуйтеся із дитиною з раннього віку. Скільки б рочків дитині не було, вона здатна до обміну інформацією. Чим доросліше дитина, тим теми стають ширшими та ґрунтовнішими. Ставте дитині різноманітні запитання, відповідайте на її. Важливо, щоб у вашому спілкуванні був щирий інтерес, бажання та терпіння вислухати до кінця.
✅ Використання відповідних ігор та вправ. Вони чудово розвивають мовлення, збагачують словниковий запас, вчать висловлюватись так, щоб інші зрозуміли, бути цікавим співрозмовником. У нашому телеграм - каналі є безліч корисних ігор та вправ для розвитку у дітей навичок спілкування.
✅ Розвиваємо навички невербального спілкування. Важливо, щоб дитина знала не тільки що говорити, а і як. Вчить дитину управляти своїм голосом, жестикуляцією, постаттю під час розмови. Для цього використовуйте ігри, заняття, акцентуйте увагу дитини під час розмови. Наприклад: «Коли я говорю, що тебе люблю, я дивлюсь у твої очі, мій голос ніжний, а руки тягнуться, щоб обійняти».
✅ Привчайте дитину до якісної літератури. Книжки завжди були освітнім джерелом. Казки, поезія, оповідання, романи містять описи, діалоги, логічно побудовані речення та хронологію подій. Коли дитина слухає чи читає, вона обов’язково це запам’ятовує та закріплює на практиці механізми формулювання та побудови промови.
✅ Розширюйте коло спілкування дитини. Постатистиці, діти, які ходили в дитячий садочок, краще знаходять контакт із однолітками та дорослими в школі. Друзів можна знайти й на дитячому майданчику, у гуртках, навчальних закладах. Не хвилюйтеся, якщо дитина спілкується з іншими дітьми, які на 1-2 роки молодші або старші за неї - це теж чудовий досвід.
0 коментарі(в):
Дописати коментар
Підписка на Дописати коментарі [Atom]
<< Головна сторінка