ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ДИТИНИ ІСТЕРИКА?
Маємо знати, що істерики бувають двох видів – природні та маніпулятивні.
1️⃣ Природні, коли:
дитині боляче, втомилася, не виспалася, злякалася, хворіє, гормональні зміни через вікові кризи – тобто істерика викликана станом здоров'я дитини.
У такій істериці батькам краще:
✅ обійняти, втішити, підтримати, заспокоїти
✅ усунути причину (налагодити режим, підлікувати)
✅ перечекати (вікові кризи, втома).
2️⃣ МАНІПУЛЯТИВНІ:
Це істерика з метою отримати бажане (іграшку, насолоду, гаджет) або отримати емоційний відгук від батьків, яскраву реакцію – тобто істерика для глядачів.
Ознаки маніпулятивної істерики:
😉 дитина кричить, захлинається, але чудово вас чує. Тобто якщо ви пошепки скажете: «А я тобі нове Лего на новий рік куплю» – дитина почує та зацікавиться.
😉 дитина може легко заспокоїтися. Одна фраза: «Добре, гаразд, бери планшет, тільки не плач» – одразу перестає ридати, очі сухі, наче й не було нічого. За природної істерики дитина не може заспокоїтися так швидко.
😉 дитина смикає руками сукню, футболку, ляльку, машинку. Згадайте себе, коли ви по-справжньому гірко плачете – при цьому майже неможливо рухати руками та ногами, всі кінцівки слабшають і стають «ватними».
😉 у дитини не червоніє «трикутник люті» на лобі.
Тобто ваша дитина плаче не тому, що їй боляче, не тому, що перевтомилася, не тому, що має кризу трьох років. А просто тому, що це її спосіб досягти свого.
❓ Що ж робити за маніпулятивної істерики?
✅Спокійно сказати, що вимогу поки що виконати не вдасться.
✅ Не давати жодної емоційної реакції.
✅ Не лаяти, не хвилюватися, не звертати надто багато уваги.
🚫 Залишати дитину одну або замикати в кімнаті не треба.
✅Залишайтеся поруч із ним.
🚫Але не вступайте з ним у гру, не ставайте частиною цієї істерики.
❗️ Виховувати дитину під час будь-якої істерики не треба!
⭕️Якщо істерика природня і у дитини реально стрес – вона вас просто не почує. Спочатку втішіть, обійміть, усуньте причину стресу, а поооворити встигнете потім.
⭕️ Якщо істерика маніпулятивна, то своїми вченнями ви лише дасте дитині ту саму увагу, яку вона вибиває з вас поведінкою. І дитина зрозуміє – щоб батьки довше зі мною поспілкувалися, треба влаштувати істерику.
❗️Всі виховні моменти проводимо не раніше, ніж через 2 години після істерики. Тільки коли і дитина, і ви повністю заспокоїться.
Не чекайте, що дитина все зрозуміє з першого разу. Що завжди буде слухняною, спокійною та тихою.
Прийміть, що сльози – це нормально! Змиріться, що дитина має право на істерику, що вона має право вимагати будь-що. А ви маєте право на свої інтереси. І пам'ятайте, що головні у домі – це не діти, а батьки.
0 коментарі(в):
Дописати коментар
Підписка на Дописати коментарі [Atom]
<< Головна сторінка